Mes Gydome

Pagrindinis / Mes Gydome

PASLAUGOS

Osteopatijos specialistų pacientais gali būti įvairaus amžiaus žmonės, besiskundžiantys skirtingais funkciniais pakitimais. Čia ir slypi osteopatijos išskirtinumas, kadangi taikant šiuos metodus, nepriklausomai nuo paciento amžiaus, galima atrasti vienokios ar kitokios problemos sprendimą.

BESILAUKIANČIOSIOMS

„Įdomi padėtis“ jau yra rodiklis kreiptis į osteopatą, netgi jei nėra nusiskundimų bloga savijauta ar sveikata. dubenyje. Osteopatas atlieka apžiūrą nuo galvos iki pėdų, ieškodamas nukrypimų, kurie trukdo įprastai nėštumo ir gimdymo eigai.

KŪDIKIAMS, VAIKAMS, PAAUGLIAMS

Vaikams šis gydymo būdas gali būti taikomas nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Pirmą nepageidaujamą spaudimą, įtampą vaisius patiria motinos pilve. Vaiko vystymuisi didelę įtaką gali turėti ir sunkus gimdymas ar jo metu patirta trauma.

SUAUGUSIESIEMS

Šis gydymo metodas tinkamas asmenims, turintiems didelį fizinį krūvį, po traumų, kenčiantiems nuo ūmaus ar lėtinio radikulitinio tipo skausmų juosmens srityje, stuburo ir sąnarių skausmų bei patiriantiems daug streso.

HOMEOPATIJA

Homeopatinio gydymo esmė – harmonizuojantis ir stiprinantis poveikis, todėl homeopatai gydo ne ligą, o žmogų. Gydytojas homeopatas stengiasi kuo daugiau sužinoti apie pacientą, atrasti ligos priežastis, nustatyti žmogaus homeopatinį tipą, išanalizuoti visų simptomų visumą ir tik tada skirti individualų gydymą.

Kada kreiptis pas osteopatą

Pas osteopatą verta apsilankyti profilaktiškai, kadangi jis gali ne tik padėti susitvarkyti su kamuojančiais sveikatos sutrikimais, bet taip pat ir išanalizuoti organizmo pokyčius bei įspėti apie gresiančius negalavimus. Vizito metu randamos silpnosios vietos ir pakitimai, o tuomet jau galima imtis priemonių, padėsiančių išvengti būsimų ligų – juk dažnai pasitaiko atvejų, kuomet atsiradus pirmiesiems organizmo pokyčiams, skausmo ar kitų negalavimų iš karto nejaučiame.

Osteopatas taip pat gali padėti atrasti ir netikėtai atsiradusių skausmų priežastis. Pavyzdžiui, viena iš kaklo skausmo priežasčių gali būti susijusi su diafragma, kuri dėl patiriamo streso, neteisingo kvėpavimo ar sėdimo darbo nuolat yra įsitempusi, lėtinis galvos skausmas gali išsivystyti dėl kur kas seniau patirtos kryžkaulio ar uodegikaulio traumos, tuo tarpu nugaros skausmai kamuoja dėl anksčiau atliktos dubens srities, apendicito pašalinimo ar Cezario pjūvio operacijos, kai dėl randėjimo pasikeičia aplink esančių audinių judrumas. Vaiko dėmesio ir koncentracijos stoka gali išsivystyti dėl gimdymo metu patirto apkrovimo, suspaustų galvos ar kryžkaulio kaulų. Visa tai – tik keletas galimų negalavimų, kuriuos galima įveikti osteopatijos pagalba ir tik kelios dažniausiai pasitaikančios skausmo priežastys, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus ir reikalauja specialisto apžiūros bei atitinkamo dėmesio esamai problemai.

Kaip veikia osteopatija

Osteopatai, remdamiesi kūno anatomijos, fiziologijos ir biomechanikos principais bei išugdę gebėjimus rankomis jausti audinių ir organų būklę, jų šilumos skirtumus, padėtį, paslankumą bei judrumą pagal kitus organus, gali surasti pirminę skausmo priežastį, įvertinti kūno galimybes, jo rezervą. Tuomet tam tikromis technikomis atliekamas organų veiklos atkūrimas. Korekcijos metu sumažinamas susidaręs spazmas, grąžinamas audinių paslankumas, mityba, kraujo pritekėjimas, nutekėjimas, pagerinama nervų sistemos veikla.Atkūrimas atliekamas remiantis ne tik tuo, kas kūne yra ne taip – siekiant, jog sveikatos būtų daugiau, į pagalbą pasitelkiami ir puikiai funkcionuojantys organai bei kiti audiniai. Osteopatinių technikų yra labai įvairių: nuo ganėtinai aktyvių, ryškiai matomos amplitudės iki labai lėtų, mažos apimties, kurios gali būti vos įžvelgiamos. Procedūros pradžioje pacientas ištiriamas: nustatoma raumenų ir skeleto sistemos asimetrija, pažeisto sąnario judesio amplitudės sumažėjimas ir raumens skausmo židinys. Taip pat įvertinama funkcinė organizmo būklė.

Osteopatija taikoma esant:

judamojo atramos aparato sutrikimams:
ydinga laikysena, skoliozė, kifoskoliozė, deformuota krūtinės ląsta, pilnapadystė, šleivapadystė, peties, kelio, klubo, čiurnos, alkūnės, riešo sąnarių kontraktūros, tam tikrų kūno vietų raiščių patempimas, epikondilitas (sąnario uždegimas), raumenų tonuso asimetrija – patempimai, sutrumpėjimai, miospazmai, fibriomialgija (vadinamieji trigeriniai taškai), osteochondrozė.

neurologiniams negalavimams:
radikulopatija – kaklo, krūtinės, juosmens ir kryžmens srities nervų pažeidimai, lėtiniai kaklo, galvos, krūtinės, juosmens, sąnarių, raumenų skausmai; migrena, mišraus pobūdžio galvos skausmai, lėtinis nuovargis, stresas; funkciniai vidaus organų sutrikimai; tinka naujagimiams, vaikams gydyti, po gimdymo traumų, esant sutrikusiam, lėtesniam vystymuisi, funkciniams sutrikimams.

Stipriausi Lietuvoje 2017