Vaiko dėmesio ir elgsenos sutrikimų osteopatinis gydymas

Vaiko dėmesio ir elgsenos sutrikimų osteopatinis gydymas

Dėmesio ir elgsenos surikimai priskiriami grįžtamiesiems vaiko psichikos sutrikimams. Jie atsiranda veikiant atitinkamiems psichiką traumuojantiems faktoriams, kurie keičia svarbias galvos smegenų funkcijas. Todėl vaikas yra nuolat kaprizingas, negali koncentruotis vienai veiklai, patiria nekontroliuojamą baimę ir t.t. Atsiradus tokiems simptomams, reikia kreiptis į specialistą ir vaiką parodyti osteopatui.

Panašių neurozių priežastys dažniausiai yra:

  • gimdymo traumos arba stipri toksikozė nėštumo metu;
  • dažnai paūmėjančios lėtinės infekcijos;
  • neteisingas tėvų auklėjimas (agresija, baudimai, ignoravimas ir t.t.).

Vaiko dėmesio ir elgsenos sutrikimų osteopatinis gydymasPirmiausia ir svarbiausia – tėvai turi suprasti, kad vaikas ne savo noru taip elgiasi. Jo nereikia barti – reikia rasti tinkamą elgesio ir bendravimo būdą su juo. Baudimai tik sukels atvirkščią efektą, – susidarys padėtis be išeities – „užburtas ratas“.

Žmogaus smegenims funkcionuojant, jose vyksta du pagrindiniai procesai: sužadinimas ir slopinimas. Kai tarp jų yra pusiausvyra, organizmas vystosi teingai ir sveikai. Jei vienas iš procesų pradeda vyrauti, atsiranda sutrikimai, kurie gali sukelti rimtų psichinių, o pasėkoje ir fizinių pažeidimų.

Osteopatinis gydymas pagrįstas pagrindiniu osteopatijos principu: struktūra valdo funkciją, o funkcija įtakoja struktūrą. Būtina visomis osteopatinėmis techninėmis priemonėmis centruoti kūną – midline, kad galvos smegenų struktūra tinkamai valdytų funkciją. Osteopatinis gydymas pagerina kaukolės kaulų somatinę disfunkciją, disbalansą įvairiuose kaukolės veido pusės lygiuose, kūno skysčių sistemą, kietojo smegenų apvalkalo įtempimą, kaukolės hemisferų SPS asimetriją, kūno diafragmas, kraniosakralinės sistemos darbą.

Osteopatinio gydymo nenuginčijama svarba yra ta, kad šis gydymas dažnai padeda išvengti vaikui šių preparatų naudojimo, pvz., psichostimuliatorių, kurių pagrindas yra amfetaminas, neuroleptikų ir antidepresantų. Jų vartojimas ne tik turi daug pašalinių poveikių, pažeidžiančių augimą, sukeliančių ankstyvą insultą, haliucinacijas, taip pat išsivysto ir pripratimas prie jų.

Stipriausi Lietuvoje 2017